داغ ترین ها
  • ایران
  • 1400/8/5
  • آخرین به‌روزرسانی 13:26
آموزش
تعامل والدین و فرزندان
در این مقاله برجسته ما قصد داریم پندهای آموزنده ای را از مشاوران مطرح، گردهم آوریم که قطعا تاثیر عمیقی بر روابط خانوادگی خواهد گذاشت. چگونه با فرزند و کودک خود برخورد کنیم ؟ چگونه خانه را محیطی آرام برای رشد دلبندانمان تبدیل کنیم؟ چگونه بهترین دوست و همراز عزیزانمان باشیم؟ چگونه والدین ایده الی باشیم؟ چگونه فرزندی منضبط و با اخلاق داشته باشیم؟ ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

محدودیت های هوشمند تنظیم کنید

کنترل امور را به دست بگیرید: کودکان هوس محدودیت هایی را دارند که به آنها کمک میکند تا دنیای غالبا گیج کننده اطرافشان را درک و مدیریت کنند. عشق و محبت خودتان را به وسیله تعیین مرزها نشان دهید تا کودکان شما بتوانند در آن محدوده عواطف و احساساتشان را به راحتی کشف کنند.

به فرزندتان بال و پر بدهید: رسالت کودک نوپای شما در زندگی، کسب و به دست آوردن استقلال است. پس زمانی که او توانست اسباب بازی های خود را بردارد، بشقاب خود را از روی میز غذاخوری جمع کند، به تنهایی لباس بپوشد، به او اجازه ی انجام تمامی این کارها را بدهید. دادن مسئولیت به کودکان برای ارتقاع اعتماد به نفس آنها بسیار کارآمد می باشد. ( همچنین برای سلامت روانی شما!)

سعی نکنید همه چیز را رو به راه کنید: به کودکان شانس یافتن راه حل برای مشکلاتشان را بدهید. زمانی که شما با محبت و آرامش با مشکلات هرچند کوچک فرزندتان برخورد می کنید، بدون اینکه بلافاصله، عجله کنید تا او را نجات دهید؛ اعتماد به نفس و مقاومت را به او یاد داده اید.

ادامه

راه حل هایی برای اینکه بتوانیم ارتباط مفید و نزدیکی با فرزندان خود برقرار کنیم. / قسمت اول

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه