داغ ترین ها
  • ایران
  • 1400/8/5
  • آخرین به‌روزرسانی 11:48
مشاوره
تربیت کودک به روش تبتی ها
بزرگ ترین مسئولیتی هست که هرکسی میتونه داشته باشه تربیت فرزندانش هست. در حالی که هزاران کتاب برای فرزند پروری وجود داره واقعا میتونه سردرگم کننده باشه. به خاطر این که هر کدوم روش های کاملا متفاوتی رو دارن ارائه میدن. شاید وقتش شده که به تبتی ها رجوع کنیم اون ها از سیستم چهار مرحله ای تبعیت می کنن تا فرزندانشون رو انسان هایی مسئولیت پذیر، خودکفا و محترم بسازن.

مرحله اول با تولد بچه تون شروع میشه

تا وقتی 5 سالشون بشه ادامه پیدا می کنه. این بخش خیلی مهمی از تربیت کودک هست. وقتی هست که اونها هر چیزی رو که می بینن یا می شنون نقش خیلی مهمی رو تو زندگی شون بازی می کنه و شخصیتشون رو شکل میده و میتونه تا آخر عمرشون تو ناخودآگاهشون بمونه.

با این حرف آشنا هستید که می گه همه مشکلات یه نفر از بچگیش سرچشمه می گیره. دقیقا سیستم تبتی با مطرح کردن این مطلب پیشنهاد می کنه که در طی این دوران والدین باید با بچه هاشون مثل یه شاه و ملکه کوچولو برخورد کنن و نباید چیزی رو ممنوع کنن و یا بچه ها رو تنبیه کنن. معمولا تو این سن بچه ها در مورد هرچیزی تو اطرافشون به شدت کنجکاو هستن. اونا از شگفتی پر هستن و آماده هستن تا دنیای اطرافشون رو بگردن و رشد کنن، اما هیچ تجربه ای ندارن که ازش درس بگیرن و هنوز نمی تونن تصمیم های منطقی بگیرن.

ادامه

4 مرحله رشد و تربیت کودک در آموزه های تبتی

لطفا برامون کامنت بذارید.
ارائه شده توسط اسباب بازی وگا و گروه وگا

وگا پنجمین ستاره پر نور آسمانمون هست

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه