داغ ترین ها
  • ایران
  • 1400/8/5
  • آخرین به‌روزرسانی 12:37
مباحث پایه
کربن عنصر حیات
شروع مبحث زیست شناسی با بررسی کربن به عنوان عنصر پایه گذار حیات

اگه براتون جالب باشه, قرار باحال ترین آموزش زیست شناسی شروع بشه.

امروز می خواییم در مورد پیوند کووالانسی ، یونی و هیدورژنی حرف بزنیم. همینطور اوربیتال های الکترون و قاعدهٔ هشت‌تایی و این که همه اینا چه ربطی به فرد دیوانه ای به اسم گیلبرت لوییس داره.

فکر می کنم اینجا هستین چون به زیست شناسی علاقه دارین و اگه هستین کارتون درست. کلیت زیست شناسی در مورد تولید مثل و نمردن هست و هر کسی که اینجا اومده به تولید مثل و نمردن علاقه داره .

من این دوره زیست شناسی رو متفاوت تر از همه دوره هایی که تا حالا داشتید بهتون یاد میدم

به عنوان مثال تو اول کلاس نمی یام توضیح بدم که بقیه کلاس قرار چیکار کنم و شروع می کنم تدریس رو از همین الان

یه استاد خوبی داشتم که می گفت برای فهمیدن واقعی هر مطلبی باید یه ذره  از پیچیده گی های پایه ای اون مطلب رو بفهمید. اون پیچیدگی قبل زیست شناسی  شیمی هست، البته اگه بیوشیمی دان هستید می گید که این بخش بیوشیمی هست. به هر حال ما باید یکم شیمی بدونیم تا از زیست شناسی سر دربیاریم.

و دوست عزیزم  اینجا  جایی هست که ما شروع می کنیم من مجموعه ای از مولکوهای زیستی هستم به اسم صابر حسینی. ترکیبات آلی دسته ای از ترکیبات هستن که تو خودشون کربن دارند و کربن یه خوشگل جذاب تو جدول تناوبی هست، که به مجرد موندن علاقه نداره. در ادامه وقتی صحبت از کوچیکی کربن میشه منظورم این که به عنوان یه اتم نسبت اتم های دیگه کوچیک تر. و 6 تا پروتون و 6 تا نوترون داره که کل وزن اتمیش 12 میشه به همین خاطر کربن زیاد جا نمی گیره.

ادامه

بررسی کربن به عنوان عنصر پایه گذار حیات و نقش آن در مولکول های زیستی و زیست شناسی

لطفا برامون کامنت بذارید.
ارائه شده توسط آکادمی وگا و گروه وگا

وگا پنجمین ستاره پر نور آسمانمون هست

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه